Aleš Andrlík

...z Luckého vrchu a přilehlých strání, naše včely pro Vás med shání.

Produkty

 

Druhy medu z Luckého Vrchu.

produkty

 Květový med

 Květový med obsahuje více glukózy než ostatní medy ,proto obvykle brzy ,již po několika dnech nebo týdnech, ztuhne. Na kvalitu medu to nemá vliv. Pomalým zahříváním sklenice s medem v nádobě s vodou, která nesmí přesáhnout 45°C ,se med stane opět tekutým. Čaj a jiné nápoje sladíme až vychladnou.

 

Teplota nad 50°C ničí v medu léčivé látky.

 

 

 

 Květový med s propolisem

 

Med s propolisem je vhodný k posílení imunitního systému, k  prevenci a doplňkové léčbě nachlazení, zánětu horních a dolních cest dýchacích a řady onemocnění virového původu, k podpůrné léčbě žaludečních vředů. Při dlouhodobém užívání napomáhá zmírňovat veškeré chronické zánětlivé procesy v lidském organismu.

 

 

 

Pastovaný med

 

Pastovaný med je speciálně upravený produkt vzniklý mechanickým pohybem-mícháním. Výsledkem je plnohodnotný med krémové konzistence. Ta se v průběhu času nemění. Protože je zpracován bez zahřívání a bez jakýchkoliv přísad, uchovává si všechny látky a je stejně hodnotný jako " tekutý med".

 

 

 

 Malinový med

 

Malinový med je sbírán včeličkami na lesních pasekách převážně z květů lesních malin. Často obsahuje i medovici a pak má tmavší barvu. Je velmi lahodné chuti a je často přezdívám jako „přítel srdce´´ pro své rychlé povzbuzující účinky, především proti chronické únavě a poklesům výkonnosti.

 

 

 

 Lesní med

 

Lesní med je tmavší barvy , což způsobují rostlinná barviva obsažena v míze rostlin. Obsahuje větší množství minerálních látek, stopových prvků, aromatické látky a éterické oleje rostlin na kterých byl med včeličkami sbírán. Med by měl být součástí výživy člověka. Je rychle stravitelný a tím navrací životní energii.

 

  

Med je plněn do sklenic /množství 1kg a 0,5 kg v naší provozovně, kde je také med možno zakoupit.
 

Květový med     1 kg - vyprodáno
  0,5kg - vyprodáno
Květový med pastovaný 1 kg vyprodáno
  0,5kg - vyprodáno
Květový med s propolisem 1 kg vyprodáno
  0,5kg vyprodáno
Malinový med   1 kg - vyprodáno
  0,5kg - vyprodáno
Lesní med   1kg -  vyprodáno
  0,5kg -  vyprodáno

                              

 

Naše včeličky sbírají med v lokalitě CHKO Žďárské vrchy.